Dnes je:Historie domů v osadě Roveňsko


Vážení osadníci,

historie naší osady sahá dlouho do minulosti. Je nutné ji zachovat pro naše potomky a další generace. Stroj času se nedá zastavit - stále nám odcházejí naši nejbližší, kteří si mnoho pamatují a pamatovali. Někdy se nám podaří zachránit některé důležité dokumenty, vztahující se k naší osadě, či jednotlivým domům. Naopak někdy se stane, že tyto dokumenty omylem vyhodíme, nebo jsou nějak jinak znehodnoceny (zub času se na nich podepsal).

Máme nyní jedinečnou možnost tyto dokumenty zachovat navěky. Máme možnost postupně vytvořit historii našich domů a doplnit tak zajímavé vyprávění kroniky osady, kterou sepsal pan Václav Jelínek.

Pojďme se tedy společně pustit do díla. Začněme historii našich domů, zamysleme se nad osobnostmi, které v naší osadě žily, a společně tak vytvořme historii nejenom našich domů, ale i pohled na nelehký život našich předků v osadě Roveňsko. Určitě doma vlastníme řadu historických fotografií, na které může být i omylem zvěčněna chalupa našeho souseda, či jiná osobost naší osady. Podělme se s ostatními o zkušenosti a informace.

Jak by to mohlo probíhat?

Zkusíme doma pohledat zajímavé informace, fotografie, dokumenty o našem domě, nebo dokumentech majících vztah k historii naší osady. Následně si domluvíme schůzku s osadním výborem, který zajistí patřičnou techniku, aby se tyto dokumenty převedly do elektronické podoby, a ve spolupráci s Ing. Civínem se zpracuje návrh historie domu ke zveřejnění na našich www stránkách. Teprve po Vašem odsouhlasení budou tyto informace zveřejněny!!!

Jak bude?

  Počasí radar http://www.slunecno.cz

Napište nám

    

Statistika přístupů: