OpenOffice.org

Volně dostupný kancelářský balík dospěl do další verze. Vedle textového editoru Writer obsahuje ještě tabulkový Calc, vektorový editor obrázků Draw, nástroj na tvorbu prezentací Impress, nástroj Math pro psaní složitých matematických vzorců a databázový nástroj Base.

Nový OpenOffice.org si zakládá na svobodě, podpoře nových formátů, plné kompatibilitě s Microsoft Office a na optimalizaci pro Vistu. Kromě toho je doplněn o funkce, které mu prozatím chyběly. OpenOffice.org 3 již není nenápadná alternativa, kterou podporuje pár open-source programátorů po celém světě. OO.org začal s tvrdou ofenzívou proti téměř monopolnímu postavení MS Office. Nechybí reklamní plakáty, na kterých se dívka konečně svobodně může nadechnout a tisková zpráva při uvedení měla název „Již nepotřebujete MS Office“. OO.org není dílem nadšenců, ale za vývojem stojí společnosti jako Sun, IBM, Novell nebo Google.

Verze 3.2 přináší kromě oprav různých chyb i řadu vylepšení. Největším přínosem je vyhlazování (antialiasing) při vykreslování vektorových objektů v editoru Impress, vyspělé bezpečnostní zamykání dokumentů, přehlednější zobrazování výběrů, lepší spolupráce na projektu s kolegy a nový systém poznámek, různé možnosti nakládání s chybějícími daty v grafech a mnoho dalšího.